Hej, od Krakowa jadę

Hej, od Krakowa jadę

Niespełna 5 tygodni dzieli nas od jednego z najważniejszych koncertów w dotychczasowych dziejach naszego zespołu – Koncertu 15-lecia. W związku z tym postanowiliśmy Wam przybliżyć nasze układy taneczne oraz nasz dorobek materialny w postaci garderoby zespołowej. Dzisiaj wybierzemy się na wycieczkę do dawniej stolicy naszego kraju – Krakowa. Właśnie stąd pochodzi jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich strojów ludowych, który swoją sławę zawdzięcza Tadeuszowi Kościuszce.

Układ choreograficzny Krakowiaka można z pewnością nazwać pierwszym w naszym zespole. Zdecydowanie każdy zespołowicz potrafi się wykazać w wycinaniu hołubców i licznych podskokach. Blask korali i doniosły dźwięk pasa rozkochały w sobie już tysiące widzów na całym świecie.

Krakowiak jako taniec przyłożył się do budowania wspólnoty narodowej i promocji swoistych elementów polskiej kultury. Dlatego dzisiaj, 11 listopada, w święto Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej składamy serdeczne życzenia wszystkim Polakom mieszkającym w Polsce i poza jej granicami. Cieszmy się naszą wolnością, spożytkujmy ją dla dobra naszej Ojczyzny.