Zespół

18671749_10155607475640579_2643034850435179815_o

 

Zespół Pieśni i Tańca SGH działa przy Szkole Głównej Handlowej od 2004 roku.

Przez ponad 10 lat istnienia rozsławił polską kulturę ludową w Polsce i zagranicą oraz wykształcił pokolenie tancerzy. Kierownikiem i opiekunem Zespołu jest Anna Markowska.

W swojej dotychczasowej historii Zespół reprezentował Polskę na licznych festiwalach zagranicznych w krajach takich jak Hiszpania, Maroko, Kazachstan, Turcja, Grecja, Włochy, Bułgaria, Węgry, Litwa, Chorwacja, Holandia, Ukraina, a nawet odwiedził odległe Azory. Wielokrotnie prezentował też koncerty patriotyczne dla Polonii, uświetniając obchody świąt narodowych.

W 2015 roku Zespół wydał płytę „Debiut”, na której znalazły się polskie utwory ludowe, jak również pieśni z repertuaru zagranicznego.

Dzisiaj gromadzi około 80 osób: studentów i absolwentów, nie tylko SGH, którzy z pasją i zaangażowaniem pragną mieć swój wkład w ocalaniu od zapomnienia polskich tańców i pieśni.

 

 

Tradycją stał się występ podczas Wigilii SGH, a także Inauguracji Roku Akademickiego, podczas których Władze uczelni, studenci oraz wszyscy inni uczestnicy mogą obejrzeć występy taneczne i posłuchać muzyki ludowej. Tancerze ZPiT SGH są jednymi z założycieli Ogólnopolskiej Akcji Studenckiej „Wytnij Hołubca”. Już od pięciu lat na ulicach polskich miast dzielą się swoim zamiłowaniem do folkloru z innymi Polakami, pragnąc zarazić pozytywną energią przechodniów. Co roku Zespół organizuje, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców stolicy, koncerty majowe pod hasłem „Feel the folk”.

Zespół Ludowy to nie tylko godziny prób śpiewu i tańca, ale przede wszystkim wielka rodzina. Nic bardziej nie łączy ludzi, tworząc przyjaźnie i miłości na całe życie, jak wspólne koncerty, imprezy oraz obozy szkoleniowe. Niesamowita atmosfera sprawia, że co roku na nabory stawia się liczne grono chętnych, aby dołączyć do tej wspaniałej rodziny.

 

Zespół Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

Album wydany na 5-lecie Zespołu Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej